Naucz córkę wiary w siebie!

w1-baner-kopia-1

Jesteś mamą wspaniałej dziewczynki? Nic więc dziwnego, że chciałabyś przychylić jej nieba! Poznaj kilka naszych wskazówek, dzięki którym dorastająca pod Twoim okiem mała kobietka będzie mogła przemienić się w piękną, mądrą i odważną kobietę!

KWESTIA CZASU

Tabliczka mnożenia, gra na instrumencie, a nawet wiązanie sznurówek – to wszystko wymaga czasu… Jeśli więc Twoja pociecha szybko się poddaje, zachęć ją do systematycznych ćwiczeń. Pamiętaj jednak, by chwalić nie tylko za efekt końcowy, ale również za włożony w pracę wysiłek. Niepowodzenie nie oznacza końca świata, a z każdej przykrej sytuacji można wynieść cenne doświadczenie. Dzięki takiemu nastawieniu nadchodzące wyzwania nie będą paraliżować. Pod czujnym, matczynym okiem Twoja córka rozwinie skrzydła, by zdobywać kolejne szczyty!

SZTUKA WYBORU

Chociaż czasem chciałabyś zatrzymać czas, Twoja ukochana, mała córeczka dojrzewa z każdym dniem. Nabiera przy tym charakteru, kształtuje swoje gusta i preferencje, zaczyna mieć własne zdanie… Pozwól jej podejmować decyzje! Dzięki sytuacjom, w których otrzyma prawo głosu, nauczy się cennej w dorosłym życiu sztuki wyboru – niech sama zdecyduje, jak się chce ubrać do przedszkola i co zjeść na drugie śniadanie. Doceniaj jej zaangażowanie, szanując dokonane przez nią wybory. Otoczona Twoją miłością i akceptacją wyrośnie na samodzielną, pewną siebie kobietę.

NIE ZNACZY NIE

Asertywność jest przez wielu niesłusznie kojarzona z arogancją, ale w rzeczywistości to bardzo ważna umiejętność wyrażania potrzeb i emocji. Ponieważ każda decyzja, którą w przyszłości podejmie Twoja pociecha, będzie skutkować konsekwencjami – naucz ją bycia stanowczą. Pokaż, że może wyrażać swoje zdanie w sposób uprzejmy, a przy tym zdecydowany. Dzieci to świetni obserwatorzy, dlatego stań się dla córki przykładem. Żyjąc w zgodzie z własnymi wartościami, zaoszczędzi sobie w dorosłym życiu wielu zmartwień. A przecież na tym Ci zależy!

PS. Poznaj także cenne wskazówki, które z myślą o dorastających dziewczynkach przygotowały blogerki Black Dresses, Tekstualna oraz Jest Rudo!

czytaj także