3 powody, dla których warto polubić zimę

Dermika_www_Blog_top-1

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób przekonać się do najmroźniejszej pory roku, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Poznaj conajmniej kilka powodów, dla których zima da się lubić!

SPOTKANIA Z BLISKIMI

Zima jest chyba jedyną porą roku, w której pojawia się tak wiele okazji do świętowania. Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, karnawał i sylwestrowe szaleństwo… Mamy szereg okazji do spotkań z rodziną i przyjaciółmi! To właśnie wtedy możemy wspólne lepić bałwana, wyjść na lodowisko albo szusować po górskich szczytach. Jeśli jednak jesteś zmarźluchem i piękno zimy wolisz podziwiać z okna, wieczory przy rozgrzewającej herbacie to także świetna opcja!

ZAPACH ŚWIĄT

Skoro jesteśmy już w temacie spotkań, kilka chwil warto poświęcić samym Świętom. To przecież najbardziej magiczne dni w roku! Zapach pierniczków, którymi pachnie całym dom, wspólne strojenie choinki i śpiewanie kolęd wprowadzają wyjątkowy, nie do podrobienia klimat. Miło jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze milej je wręczać, dlatego świąteczny czas jest znakomitym pretekstem do dzielenia się miłością. Rodzinne leniuchowanie, pałaszowanie smakowitych wypieków, a także wypieki na twarzy podczas chwil spędzonych w gronie najbliższych sprawią, że spojrzysz na zimę łaskawszym okiem.

MOC UŚCISKÓW

Upalne, letnie dni nie zachęcają do nadmiernej czułości, a wysokie temperatury potrafią dać w kość – gdy jednak nadchodzi mroźna zima, sprawy przybierają zupełnie inny obrót. Panujący dookoła chłód to świetny pretekst, by przełamać pierwsze lody i… częściej się przytulać! Dzięki temu nie tylko się rozgrzejemy, ale pokażemy także bliskim, że ich kochamy. Co ciekawe, przytulanie stymuluje wyrzut oksytocyny. Ta z kolei wpływa na nasze emocje, dzięki czemu nawet jeden szczery uścisk zmniejszy odczuwany przez nas stres, sprawiając, że poczujemy błogie zadowolenie.

czytaj także