Jak ochronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi?

wer2A_BANER

Każdego dnia miejska dżungla rzuca wyzwanie naszej skórze…

Poznaj zagrożenia, by móc im skutecznie przeciwdziałać!

Zdradziecki blask słońca

W okresie jesiennym słońce zaczyna spoglądać zza chmur z pewną dozą nieśmiałości, dlatego można odnieść wrażenie, że nie ma ono żadnego wpływu na skórę. Nic bardziej mylnego! To właśnie wtedy pogoda jest najbardziej zdradliwa, promienie bowiem nie tylko z łatwością pokonują barierę w postaci chmur, ale przenikają także przez szyby. My zaś, nie odczuwając bezpośredniego ciepła, szybko tracimy czujność.

Natura nie pozostawiła nas jednak bezbronnymi – z pomocą przychodzi beta-karoten. To właśnie on, odpowiedzialny za pomarańczowy kolor warzyw, zmniejsza przebarwienia skóry, a nawet chroni przed poparzeniami! Szklanka dziennie świeżego soku z marchwi to świetny sposób na przedłużenie młodości. W codziennej walce o promienne oblicze warto wspomóc się także odpowiednimi kosmetykami. Dzięki szerokopasmowym filtrom zawartym w kremie BLOQ-AGE na dzień ochronisz skórę przed promieniowaniem UVA/ UVB, podczerwienią, a nawet niebieskim światłem emitowanym przez ekrany telefonów komórkowych.

Dym z powodu smogu

Sezon grzewczy powoli nabiera rumieńców, co oznacza, że na pierwsze strony gazet powróci wkrótce temat fatalnego stanu powietrza. Zawarte w smogu metale ciężkie takie jak ołów czy rtęć są realnym zagrożeniem. Nie tylko szkodzą płucom i drogom oddechowym, ale mają destrukcyjny wpływ także na naszą cerę… Podrażniona skóra, pozbawiona naturalnej bariery ochronnej, wykazuje znacznie większą skłonność do starzenia. Staje się szorstka, zmęczona i brak jej naturalnego blasku. Jak zatem skutecznie z tym walczyć?

Dobrym pomysłem będzie działanie od wewnątrz – odpowiednie nawodnienie w ciągu dnia i ograniczenie cukru szybko przyniosą pierwsze efekty. Poprawę kondycji zapewnią koktajle z zielonych warzyw, a ten naturalny detoks wpłynie dodatkowo na lepsze samopoczucie. Pomóc w ochronie przed zanieczyszczeniami może także seria kremów BLOQ-AGE. Jej innowacyjny składnik, tarcza anti-pollution, tworzy na twarzy siateczkę utkaną misternie z biopolimerów. To dzięki nim skutecznie blokuje metale ciężkie, cząstki węgla oraz substancje chemiczne pochodzące z domowych środków czystości.

Nocna regeneracja

Dopiero podczas snu Twoja skóra może się w pełni zrelaksować, zapominając o stresie i codziennej walce z niekorzystnymi czynnikami. Wtedy także odnawia siły, by po przebudzeniu zacząć kolejny aktywny dzień. Chcąc się o nią odpowiednio zatroszczyć, dobrym pomysłem jest przygotowanie nawilżającej maseczki domowej roboty. Wystarczy startego ogórka połączyć z jogurtem, a następnie trzymać na twarzy przez około kwadrans.

Jeśli jednak chcesz bardziej zdopingować cerę, użyj kremu BLOQ-AGE na noc. Zawiera on ektoinę, czyli aminokwas wytwarzany przez mikroorganizmy zamieszkujące iście ekstremalne warunki. Trudno dostępne gejzery, odludne piaski pustyni czy tafla skuta arktycznym lodem… Choć przeżycie wydaje się tam niemożliwe, to właśnie ektoina jest przepisem na sukces tych żyjątek. Dzięki właściwościom nawilżającym, zapewni Twojej skórze jędrność, chroniąc dodatkowo przed szkodliwymi czynnikami. A Ty? Wstaniesz wypoczęta i pełna energii do działania!

czytaj także