Jak nawilżyć suchą i wrażliwą skórę twarzy?

w1-baner-kopia

Poznaj sposoby, dzięki którym skutecznie uporasz się z problematyczną cerą, nabierając blasku! 

WODA PIĘKNA DODA

By do pielęgnacji nie podchodzić powierzchownie, cały proces zacznij od swojego wnętrza, dosłownie! Dosładzane soki czy napoje gazowane zastąp eliksirem, bez którego nasz organizm przestałby funkcjonować – mowa oczywiście o wodzie. Dzięki niej zadbasz o odpowiednie nawilżenie ciała, a stan Twojej cery ulegnie widocznej poprawie. Chcąc nawadniać się regularnie, noś przy sobie poręczny bidon. Jeśli nie przekonuje Cię smak wody, eksperymentuj z jej rodzajami! Natężenia dwutlenku węgla i różne stopnie mineralizacji sprawiają, że woda wodzie nierówna – dlatego z pewnością znajdziesz tę odpowiednią dla siebie.

SEKRET NIEZWYKŁEJ ROŚLINY

Aloes – pewnie niejedna z nas ma go na parapecie, ale bogactwo składników w tak niepozornej roślince może zdumiewać. Okazuje się bowiem, że wpływa ona nie tylko na poprawę mikrokrążenia, ale także koi i nawilża podrażnioną skórę twarzy. Swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza witaminie C, beta-karotenowi oraz minerałom takim jak potas czy żelazo. Choć występuje pod postacią soków, a nawet kremów, najlepiej użyj miąższu pozyskanego bezpośrednio z liścia. Dzięki takiemu domowemu SPA nabierzesz energii, jednocześnie przynosząc suchej, wrażliwej skórze ulgę i upragnione nawilżenie.

NAWILŻANIE KOMÓRKOWE

Wraz z upływającym czasem aktywność komórek skóry ulega zaburzeniom, a stres i czyhające w powietrzu zanieczyszczenia dodatkowo pogłębiają efekt przesuszenia. Głównym winowajcą jest nieszczelna bariera hydro-lipidowa, w efekcie czego cera traci swój blask, stając się coraz bardziej wrażliwa. Jeśli chcesz jej przywrócić równowagę, a jednocześnie działać przeciwstarzeniowo, koniecznie wypróbuj nasz krem Aqua Relipidum! Zawarte w nim aktywne składniki pobierają z otoczenia wilgoć, którą następnie wiążą błyskawicznie w naskórku. W ten sposób Twoja cera utrzyma nawilżenie nawet do 30 godzin od pierwszej aplikacji!

czytaj także