Co kondycja Twojej skóry mówi o Twoim trybie życia?

Dermika_www_Blog_top1

Pokaż mi swoją skórę, a powiem Ci kim jesteś. Trudno w to uwierzyć? Kondycja Twojej skóry potrafi powiedzieć niemal wszystko o Twoim stylu życia. Złe nawyki mogą odbijać się na wyglądzie. Dowiedz się, co ma wpływ na kondycję Twojej cery!

Nałogi

To oczywisty podpunkt w tym rankingu. Palenie papierosów przyspiesza powstawanie zmarszczek i sprawia, że cera ma ziemisty kolor. Często spożywany alkohol, nawet w niewielkich ilościach, może przyczynić się do szybszego wiotczenia skóry. Dodatkowo po dużej imprezie możemy mieć problem z odwodnieniem organizmu, co także ma ogromny wpływ na nasz wygląd.

Niewłaściwa dieta

Nie tyczy się to wyłącznie osób, które opychają się niezdrowymi fast foodami – w takim przypadku złą kondycję skóry widać z daleka. Jednak nieprawidłowa dieta to nie tylko hamburgery i chipsy. Nawet dieta, która z pozoru wygląda na zdrową i odpowiednią, może okazać się niewłaściwie zbilansowana. Niedobory białka w codziennym menu mogą zahamować proces odnawiania naskórka i sprawią, że skóra stanie się cienka, wiotka i stale narażona na uszkodzenia.

Także całkowite ograniczenie węglowodanów w codziennych posiłkach może mieć zły wpływ na Twój wygląd i grozi przetłuszczającą się skórą oraz problemami z trądzikiem. Brak odpowiedniej ilości tłuszczy przyczynia się do powstawania zmarszczek i wrażenia cienkiej, luźnej skóry.

Odwodnienie

Osoby, które spożywają zbyt mało płynów w ciągu dnia mogą wyglądać niezdrowo. Przy odpowiednim nawodnieniu skóra powinna być jędrna i gładka. U kobiet odwodnionych jest ona szara, wysuszona i szorstka.

Brak ochrony przeciwsłonecznej

To problem wielu osób w okresie letnim. Choć na temat odpowiedniej ochrony przed promieniami słonecznymi mówi się od lat, wciąż mnóstwo kobiet rezygnuje z kremów do opalania i naraża swoją skórę na bezpośredni wpływ słońca.

Brak odpowiedniej ochrony przed promieniami UV to nie tylko ryzyko poparzeń słonecznych i rumieni. Opalanie się bez korzystania z kremów z filtrem przyczynia się do fotostarzenia, co oznacza, że skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia.

Stres

Jeśli łudzisz się, że nerwowy okres w pracy i życiu prywatnym nie ma żadnego wpływu na Twój wygląd, to jesteś w sporym błędzie. Stres może zaostrzać zmiany skórne i prowadzić do wielu chorób dermatologicznych. Powoduje, że skóra staje się ziemista i matowa, a także traci jędrność.

U osób z cerą suchą pod wpływem długotrwałego stresu pogarsza się stan skóry, która staje się jeszcze bardziej wysuszona, przez co narażona jest na podrażnienia. Podobny problem dotyczy osób z cerą tłustą – w nerwowych sytuacjach przeważnie zwiększa się wydzielanie łoju, co przyczynia się do powstawania krostek i pryszczy.

Problemy ze snem

Nie możesz się wyspać, budzisz się w środku nocy lub praca wymaga od Ciebie wczesnego wstawania? Bardzo często może odbić się to na kondycji Twojej skóry.

Zmęczenie związane z przewlekłymi problemami ze snem sprawia, że cera staje się ziemista i nieodpowiednio ukrwiona.

Brak aktywności fizycznej

Siedząca praca biurowa i brak wystarczającej dawki ruchu w ciągu dnia także mają ogromny wpływ na Twój wygląd. Nie mamy na myśli wyłącznie o figury modelki.

Aktywność fizyczna sprawia, że skóra staje się jędrna i odpowiednio ukrwiona, przez co wygląda zdrowo i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Dlatego nawet niewielka, codzienna dawka ruchu może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej.

czytaj także